Jak szybko schudnąć

Wpis

wtorek, 26 kwietnia 2016

Mama, matka, mamusia, mamunia

Mama, matka, mamusia, mamunia - to najważniejsza osoba w życiu każdego dziecka. Dlatego nie zapominajmy o swoich mamach w tym szczególnym dniu jakim jest Dzień Matki obchodzony 26 maja.

dzienmatki

Święto Mamy jest obchodzone praktycznie na całej kuli ziemskiej. W zależności od państwa sposób uczczenia tego dnia może być inny, natomiast główna idea jest jedna i taka sama - okazać miłość i szacunek Mamom. Święto to pozwala na zatrzymanie się i  przypomnienie, jak bardzo istotną rolę pełnią nasze Mamy w naszym dzieciństwie, okresie dojrzewania i dorosłości oraz, że każdej Mamie należy się tego dnia duzo miłości, przytuleń i całusów, a także pęk kwiatów w podzięce za jej bezwarunkową miłość. Niezależnie od kultury, szerokości geograficznej czy języka dzieci tego dnia na całym świecie wyrażają najpiękniejsze uczucia swoim Mamom.

Maj jest pięknym miesiącem i nie bez powodu Dzień Matki (Święto Mamy) obchodzimy właśnie w tym piątym miesiącu w roku gdy zaczynają kwitnąć w ogródkach kwiaty. Zapewne po to, by je zerwać i wręczyć ukochanej mamie wraz z najserdeczniejszymi życzeniami, które są wyrazem szacunku i wdzięczności. Chyba każda osoba zna datę jaką jest 26 maja Dzień Matki. w tym dniu pokazujemy naszym drogim rodzicielkom jak bardzo są przez nas kochane i uwielbiane.

Powstały nawet wierszyki i piosenki np. jak te zatytułowane "BUKIET" lub "NA ŁĄCE" opisujące miesiąc maj i Dzień Matki:

"W małym bukiecie
majowe kwiatki
zakwitły wczoraj na Święto Matki.

Majowe kwiatki

wstążką związane.
Niech sto lat żyją
mamy kochane!"
"Chodziłam raz sobie po łące,
zrywałam tam polne kwiatki.
Zrobię śliczny bukiecik, mały bukiecik
dam mamie w dniu święta matki.

ref: Za wszystko co dla mnie zrobiłaś,
za miłość twą matuś miła,
dziś składam swe dzięki w słowach piosenki / bis
niechaj wyrażę ma miłość.

A kiedy urosnę jak mama,
maleńki bukiet zostanie,
zasuszone majowe kwiatki
umilać dni będą mamie."

Faktem jest, że każdej mamie, matce, mamusi, jako kobietom co innego sprawia przyjemność, a że to ty - jej dziecko - znasz ją najlepiej, znacznie łatwiej jest Ci wybrać rymowankę, wiersz czy piosenkę, która spowoduje, że tego dnia będzie szczęśliwa i uśmiechnięta od ucha do ucha.

Dzień Matki ma długą historię, bo już starożytni Grecy i Rzymianie otaczali kultem matki-boginie będące dla nich symbolem płodności i urodzaju. Matki czczono również w Anglii, gdzie w XVII wieku obchodzono wolne od pracy święto "Niedziela u Matki". Do rytuału tego dnia należała wizyta w katedrze oraz obdarowywanie matek prezentami - głównie kwiatami i słodyczami. Święto to było obchodzone przez około dwa wieki, a następnie zanikło aby powrócić ponownie po zakończeniu II wojny światowej.

Przykładowo w Rosji, Bułgarii czy na Białorusi Dzień Matki pełni jednocześnie rolę Dnia Kobiet. W Mongoli Dzień Mam obchodzony jest razem z Międzynarodowym Dniem Dziecka i jest to jedyny kraj, w którym to święto obchodzone jest dwa razy w roku, czyli pierwszego czerwca i ósmego marca.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
jakszybkoschudnac22
Czas publikacji:
wtorek, 26 kwietnia 2016 15:28

Polecane wpisy